fbpx

Ukrainian billionaire calls on Europe’s super rich to do more: ‘This is no time to buy yachts’


‘Зараз не час купувати яхти’: український мільярдер Мохаммад Захур закликає надбагатих допомагати більше

ІНТЕРВ’Ю (Google Перекладач)

Сталевий магнат закликає колег-мільярдерів припинити шалену демонстрацію багатства, доки в Європі триває війна.

Автор: Бенджамін Баттерворт — газета «i» Лондон

Найбагатший експат України та соратник президента Володимира Зеленського закликав надбагатих людей Європи зробити більше, щоб допомогти військовим зусиллям країни.

Мільярдер із Пакистану Мохаммад Захур, який нині живе у Хемпстеді на півночі Лондона, каже, що витратив десятки мільйонів фунтів стерлінгів на допомогу українським солдатам та підтримку свого бізнесу в країні.

67-річний чоловік покрив витрати на мільйони одиниць бронежилетів, касок та очок нічного бачення для українських солдатів, а також на позашляховики для сил країни. Він також орендував великі готельні комплекси для розміщення біженців, які рятуються від війни.

Але він каже, що європейським мільярдерам треба йти далі, якщо ми хочемо перемогти Володимира Путіна.

Він сказав мені: «У них є супервідповідальність. Вони несуть подвійну відповідальність. Зараз не час купувати яхти, літаки чи насолоджуватися життям, зараз час повернути ці гроші на добру справу».

Він додав: «Ми надіслали мільйони одиниць [обладнання]. Один бронежилет коштує десь 600-800 доларів, тож сотню штук дай на батальйон, це вже велика справа. Даємо позашляховики, вони також потрібні. До того ж ми збираємо пожертвування по всьому світу — з Польщі, Німеччини [і] України.

«Ця війна стосується не лише України. Ця війна ведеться на кордоні ЄС, тому це фактично війна Європи. Можливо, деякі з них роблять недостатньо, але є багато людей, які багато роблять. Я говорю не лише про мільярдерів, є багато нормальних людей, які багато роблять».

Сталевий магнат переїхав з Карачі, Пакистану до Радянського Союзу підлітком, щоб вступити до університету. Отримавши кваліфікацію інженера, він працював на сталеливарному заводі, який потім купив, зрештою продавши низку заводів за 1 мільярд доларів у 2009 році.

Він знайомий із президентом Зеленським уже два десятиліття завдяки співочій кар’єрі його дружини та своїм діловим інтересам у країні. Минулого року уряд президента Зеленського використав пана Захура для дипломатичного впливу на Пакистан, який направив Україні допомогу та ресурси.

Він використав частину свого стану для придбання Kyiv Post, англомовної газети та найвідомішої газети країни на користь тісніших зв’язків з Європою.

П’ятизірковий готель Захура в центрі Києва тепер використовувалася солдатами для нагляду за росіянами коли була небезпека взяття Києва.

«Я б не віддавав ці гроші десь ще», — сказав він зі свого лондонського особняка. «Але коли справа стосується України, країни, яку ти любиш, країни, яку ти вважаєш своїм другим домом, то насправді не має значення, як ти почуваєшся. Вам хочеться витрачати ці гроші, тому що ви повинні.

«Ми також передали наші нерухомості армії. Росіяни були зовсім близько, тоді нагорі сиділи снайпери. Ми передали наші машини, які там були, місцевим загонам територіальної оборони».

Сталеливарний магнат каже, що витрати на підтримку його бізнесу на плаву в Україні перевищують значні витрати на пожертвування на передову. Проте точна сума, яку він витратив, залишається невідомою.

«Коли війна закінчиться, ми сядемо і перевіримо, скільки ми втратили і скільки пожертвували».

Ukrainian billionaire calls on Europe’s super rich to do more: ‘This is no time to buy yachts’Source